Ameeriklaste soovimatus piiritaha investeerida võib järgmistel aastatetel saada nende suurimaks komistuskiviks.
Henderson Global Investors’i Põhja-Ameerika osakonna juhi Chuck Thompsoni sõnul investeerib 77% ameeriklastest oma raha kodumaale. Ameeriklasi edastavad kodumaale investeerimises vaid kanadalased.
“Investorid peavad selgelt jätakama oma raha paigutamist mitmekesiselt, üle maailma, olles avatud teistele arenenud turgudele ning teadma, et rahvusvahelistel turgudel on palju enam võimalusi kui
USA-s,” sõnas Schwab’i investeerimisjuht Omar Aguilar.
Üks suurimaid aspekte, mis investeerimismaastikku muudab, on lahknev rahanduspoliitika.
USA
Föderaalreserv on teistest maailma keskpankadest eespool olnud, olles hoidnud intressimäärad viimased seitse aastat nullilähedal ning pumbates ligi 4 triljonit dollarit finantssüsteemi.
Paljud aga usuvad, et detsembris alustab Föderaalreserv pikaajalist, kuid aeglast intressimäärade tõstmise protsessi. Euroopa ja
Jaapani keskpangad aga jätkavad majanduse elavdamist, lastes üha enam sularaha ringlusesse.
“Enam kui 20 keskpanka on viimasel aastal intressimäärasid kärpinud. USA aga kavatseb ujuda vastuvoolu. See aga võib põhjustada volatiilsust,” sõnas Oppenheimer Funds varahalduse juht Mark Hamilton.
“Võimalusi veel on, kuid me oleme USA-s muutunud ettevaatlikuks,” sõnas ta.
Mõõdetuna
S&P 500 vaatenurgast, on USA majandus 2015. aastal vaevu positiivne, kuna ettevõtete kasumid on langenud.
Hamilton soovitab aga investeerida väljapoole USA-d, kus intressimäärade poliitika on soodsam ning investoritel on võimalik teha tarku investeeringuid.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.